Czy jest mi potrzebny kredyt – przygotowanie kalkulacji odsetek

25 czerwca 2019 - Bez kategorii

Wiele osób chciałoby mieć wszystko, co uważają, że jest im potrzebne. Czasami warto się zastanowić, czy faktycznie potrzebujemy wszystkich rzeczy, które są reklamowane. Fakty są takie, że podnosi się status życiowy wielu osób, dlatego istnieje pokusa, aby kupować coraz więcej i posiadać rzeczy, które wpływają na nasze poczucie prestiżu. Czasem jednak znacznie rozsądniej jest wstrzymać się z zakupem.

Środki, które mamy na koncie można zainwestować w mądry sposób, który pomoże nam pomnożyć dochody i wydawać je mądrze. Niektórzy powiedzą, że przecież nie zabiorą pieniędzy, ze sobą do grobu, dlatego wydają na bieżąco to, co zarabiają i czują przy tym radość. Nie można tego potępić, bo każdy ma swój sposób na funkcjonowanie i o ile czerpie z tego radość i nie wpędza siebie i innych w kłopoty, to nie ma w tym nic złego. Warto jednak pamiętać, żeby wydawać nie więcej niż się zarabia i nie wpędzić się w machinę długów. To bardzo niebezpieczne i przekonało się o tym na własnej skórze wiele osób. Kiedy więc zamierzamy wziąć kredyt, dobrze jest ostudzić emocje i na spokojnie zastanowić się, czy jest on niezbędny. Można również poszukać jakiś kalkulator odsetek w internecie lub poprosić doradcę w banku o jego przygotowanie. Kiedy na chłodno porównamy koszty kredytu, będzie się wydawał znacznie mniej atrakcyjny.

Taka kalkulacja pomoże nam określić czy faktycznie kredyt jest opłacalny czy raczej nie. Chłodne, analityczne myślenie jest bardzo potrzebne, kiedy czujemy pokusę, aby posiadać jakiś produkt. Może się okazać po przemyśleniu, że znacznie rozsądniej będzie przeznaczyć pieniądze na coś innego. Każdy chce żyć wygodniej, w pełni komfortowo oraz otaczać się estetycznymi przedmiotami. Te naturalne potrzeby mogą wpływać na to, że zaczniemy bez opamiętania kupować.

› tags: doradca kredytowy / kalkulator odsetek / kredyt / odsetki / pożyczanie pieniędzy / wzięcie kredytu /