Szybkie pożyczki – która firma najlepsza

Na rynku pożyczkowym bardzo mocno docenia się dzisiaj nie tylko wysoki odsetek pozytywnych decyzji kredytowych, jakie wydaje średnio firma. Istotna jest również prędkość realizacji zlecenia. Bardzo często kwoty, o jakie wnioskują klienci nie przekraczają tysiąca złotych i będą zwrócone nawet w czasie najbliższego miesiąca. Dlatego klienci oczekują, że analiza wniosku o przyznanie szybkiej pożyczki zajmie firmie tylko chwilę.

O ile w pierwszym wypadku faktycznie parabanki rzadko potrzebują więcej niż trzech minut do sprawdzenia danych we wszystkich kluczowych bazach, to jednak w drugim przypadku realizacja przelewów międzybankowych uzależniona jest już od wielu czynników, na które oczywiście najlepsze firmy na rynku starają się mieć wpływ. Szczególnie te marki, które reklamują swoje szybkie pożyczki jako dostępne w czasie nawet piętnastu minut od złożenia wniosku. Muszą starać się spełnić jak najwięcej warunków, aby faktycznie z obietnicy tej marketingowej się wywiązywać.

Najbardziej oczywiste rozwiązania, które mają do wykorzystania banki, to posiadanie konta w tej samej grupie, co klient. Udzielenie pożyczki przez banki praktycznie zawsze skutkuje uruchomieniem konta, na które środki są przelewane, a z którego później klient często nie korzysta. Bank może jednak nawet w ciągu minuty dostarczyć klientowi oczekiwane pieniądze. Podobną ścieżką poszły jednak lepsze firmy oferujące pożyczki pozabankowe i w wielu wypadkach uruchomiły od kilku do nawet kilkunastu różnych kont firmowych w najpopularniejszych bankach w kraju. W ten sposób przelew środków w ramach szybkiej pożyczki przez internet dokonywany jest na konto klienta z adekwatnie zlokalizowanego konta firmowego. Wewnątrz tej samej grupy bankowej przelewy realizowane są w czasie rzeczywistym, więc można je wykorzystywać od razu. Innym sposobem, jednak nieco kosztowniejszym, jest wykonywanie przelewów ekspresowych lub natychmiastowych do swoich klientów. Duże firmy mogą negocjować oczywiście warunki cenowe z bankami.